E-Sınav harcı 2023 yılında 240 TL, Direksiyon Sınavı için 295 TL'dir

Kursiyer direksiyon uygulama sınavlarında 4 hakkında da BAŞARISIZ olması durumda en geç 1 AY içerisinde kursa müracaat ederek(direksiyon dersi toplam ücretini) ödemek kaydıyla, ikinci direksiyon aşaması olan 4 hak kazanacaktır.

Evet

a) “M”, “A1”, “A2”, “A (24 yaşını doldurup iki yıllık deneyim şartı aranmayan)” ve “B1” sınıfı sertifikalar için 12 saat, b) “A” sınıfı sertifikalar için 6 saat, c) “B” sınıfı sertifikalar için 14 saat, ç) “D1” sınıfı sertifikalar için 7 saat, d) “D” sınıfı sertifikalar için 14 saat, e) “C1” sınıfı sertifikalar için 10 saat, f) “C” sınıfı sertifikalar için 20 saat, g) “BE”, “C1E”, “CE”, “D1E” ve “DE” sınıfı sertifikalar için 6 saat, ğ) “F” sınıfı sertifikalar için 12 saattir.

2023 Yılı için 240 TL'dir

Elektronik sınavda 12 İlk yardım, 23 Trafik, 9 Motor ve 6 Trafik adabı sorusu sorulmaktadır. Sınav toplam 50 sorudan oluşuyor. Sınav süresi 45 dakika sürmektedir

Kütahya Belediyesine ait 5,6 ve 26 numaralı otobüslerde e-sınav merkezine gitmektedir. Adres: Cumhuriyet Mahallesi Yunus Emre Caddesi Asmalı Sokak No:3 Merkez / KÜTAHYA

Şehiriçi ulaşım için hat 6 ve hat 14 ile Direksiyon Dersi Uygulama Eğitiminin başlangıç noktasına kadar gitmektedir.

1. Aile Hekiminden yada Özel Hastanelerden Alınmış Sağlık Raporu 2. Bir Adet Biometrik Fotoğraf 3. Mezuniyet / Öğrenci Belgesi (E-Devletten Alınan Belge)

Stajyer Sürücü Uygulaması : Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren ilk defa sürücü belgesi alanlar ile herhangi bir sebeple sürücü belgesi iptal edilmiş olup ya da yeniden sürücü belgesi alanlar, belgenin alındığı tarihten itibaren iki yıl süreyle aday sürücü olarak kabul edilecektir.